ספירולינה – המולטי ויטמין המושלם לחורף

נכתב על ג'מוקה פורסם ספירולינה

רגע לפני השפעת של החורף, זה הזמן לחזק את המערכת החיסונית בצורה הכי טבעית ואפקטיבית שיש: ספירולינה. ויש גם בונוס: ספירולינה בחורף גם מסייעת לאזן את התיאבון ולשמור על משקל תקין.

ספירולינה מתקשרת לרוב האנשים עם שייק ירוק וצונן, ובצדק. היא נהדרת בשייקים. אבל מה שלא כולם יודעים זה שבעצם ספירולינה היא המולטי ויטמין הטבעי המושלם לחורף. 

אבל נתחיל בכמה מילים על הדבר המופלא הזה שנקרא ספירולינה. ספירולינה היא מזון מלא, מרוכז ועשיר ביותר. למעשה, זהו המזון הדחוס והעשיר ביותר מבחינה תזונתית שיש בטבע. אם תרצו, תוכלו להתקיים טוב מאוד גם אם תאכלו כל יום, כל היום, רק ספירולינה. אנחנו לא ממליצים על זה כמובן, אבל אנחנו בהחלט בעד שתכירו את המזון המופלא הזה ותשלבו אותו בחיי היום יום שלכם. 

ספירולינה מכילה כ-70 אחוז חלבון מלא (משמע מכילה את כל 9 חומצות האמינו החיוניות ביחסים המיטביים), שומנים, פחמימות, אנזימים, שפע עצום של ויטמינים ומינרלים (היא מכילה יותר ממאה רכיבי תזונה !) – והכל זמין לספיגה מלאה. מנת ספירולינה שוות ערך לכ-5 מנות ירקות ופירות. מולטי ויטמין מושלם מהטבע כבר אמרנו? 

 

איך ספירולינה מחזקת את מערכת החיסון?

בחורף אנחנו חשופים להרבה שפעות, וירוסים וחיידקים ואם יש מערכת שצריכה את הכי הרבה תמיכה בגוף, זוהי המערכת החיסונית שלנו. אז במקום לרוץ לקופת חולים כדי לקבל חיסון נגד שפעת, ההמלצה שלנו היא להתחיל את התמיכה החיסונית כבר מעכשיו, רגע לפני שהחורף מגיע. וספירולינה היא כמובן הבחירה המתבקשת. 

מעבר לכך שספירולינה מעלה את ספירת תאי הדם הלבנים, היא מחזקת את מערכת החיסון באמצעות מנגנונים נוספים:

בספירולינה ישנו רכיב בשם קלציום ספירולן (Calcium Spirulan) המשמש כמגן חזק מפני וירוסים ומונע מהם להתרבות ולהתחלק. בכך הוא מסייע למנוע הידבקות במגוון מחלות חורף ויראליות כמו שפעת ואפילו מסייע במניעת התפרצות של הרפס.

נטילה קבועה של ספירולינה מסייעת גם לתמיכה באוכלוסיית החיידקים הידידותית במעי (חיידקים פרוביוטיים), שמהווים חלק נוסף של מערכת החיסון. ביחד עם חיידקי המעי הטובים, הספירולינה מסייעת גם למנוע דלקות וזיהומים בדרכי השתן. 

 

איך ספירולינה עוזרת לנו לא להשמין?

בעיה נוספת נפוצה וכאובה בחורף היא השמנה. הקור גורם לרובנו לאכול יותר מדי פחממות ומתוקים ומצד שני גם לא מעודד אותנו לצאת החוצה יותר מדי ולזוז, כפי שאנחנו רגילים בעונות היותר החמות. מאחר ואנחנו לבושים היטב כל החורף, את הקילוגרמים העודפים לרוב נגלה רק עם בוא האביב, כשננסה למדוד את הג'ינס מהקיץ האחרון. 

אז איך ספירולינה בעצם מסייעת לנו לשמור על המשקל? מאחר וספירולינה היא מזון עשיר, דחוס ומרוכז, היא מאריכה את תחושת השובע וגם מסייעת באיזון רמות הסוכר בדם. נטילה קבועה ומתמשכת של ספירולינה בתפריט היומי תעניק שובע עמוק יותר ותמנע עליות דרמטיות של רמות הסוכר, שלאחריהן תופיע צניחה דרמטית שתשלח אותנו אחוזי תזזית לחפש את מנת הסוכר הבאה.

כדי לסייע בשמירה על משקל תקין ובהרזיה כדאי לקחת ספירולינה כחצי שעה עד שעה לפני הארוחה. כך תגיעו לארוחה רעבים פחות ותאכלו כמות מאוזנת יותר.

 

איך, כמה ומתי?

ספירולינה מגיעה בצורת אבקה או בטבליות. בתקופת החורף נוח יותר לקחת את הספירולינה בצורה של טבליות. 

מינון יומי מומלץ לאדם בוגר הוא 3 גרם (3 טבליות של 1000 מ"ג או כפית גדושה של אבקה)

לאנשים חלשים או בעלי מערכת חיסון חלשה ניתן לקחת מינון גבוה מזה. 

לילדים ניתן לתת מינון בהתאם למשקל. אם כי אין שום סכנה של מינון יתר.

מתי הכי טוב? 

עקרונית ספירולינה היא מזון לכל דבר, לכן אפשר ומומלץ לצרף אותה לארוחות, רצוי בשעות הבוקר. 

למטרות שמירה על המשקל, כאמור, כדאי לקחת כחצי שעה לפני הארוחה העיקרית.

 

למי מומלץ לקחת ספירולינה?

תוסף ספירולינה מתאים כהשלמה תזונתית לכולם. הוא אינו אלרגני ולכן אין חשש לתגובה חריגה כלשהי. ספירולינה מתאימה גם לתינוקות וגם לקשישים וכמובן לכל האוכלוסיה שבאמצע. 

ספירולינה מומלצת במיוחד לילדים בעלי נטייה לחלות ולילדים המסרבים לאכול פירות וירקות וכמובן לאנשים הסובלים מחוסרים תזונתיים או כאלה שנוטים לאכול תזונה דלה ומונוטונית.

ספירולינה היא גם תוסף נהדר לקשישים ובני גיל הזהב, הן כמולטי ויטמין והזנה וגם כתוספת חלבון, הנדרשת בשנים אלה. 

 

ספירולינה טובה גם במצבי אנמיה

ספירולינה מתאימה מאוד גם במצבי אנמיה ועייפות. ישנם שלושה גורמים עיקריים לאנמיה – חוסר בברזל, חוסר בוויטמין B12 וחוסר בחלבון. ספירולינה מטפלת בשלושת החוסרים גם יחד ולכן יעילה במיוחד לטיפול באנמיה, הן אצל ילדים והן במבוגרים.

במחקר שנעשה על 40 אנשים מבוגרים (גיל ממוצע 63) והתפרסם במגזין Cellular & Molecular Immunology   נבדקה השפעה של צריכת ספירולינה על מערכת החיסון ועל אנמיה במשך 12 שבועות. תוצאות המחקר  הראו כי כבר לאחר 6 שבועות חל שיפור משמעותי אצל מרבית הנבדקים בכל המדדים, הן באנמיה והן במערכת החיסון (רמת תאי הדם הלבנים).

 

למה דווקא הספירולינה של ג׳מוקה?

– נתחיל בזה שהיא אורגנית. 

– בנוסף, בספירולינה שלנו יש חלבון ופיקוציאנין בכמות היסטרית (כ -70גרם ו 19גרם בכל 100 גרם מוצר), מוזמנים להשוות… 

– נמשיך: כולם מספרים על כל מיני תהליכי גידול וייבוש טבעיים ואורגניים. זה נשמע מצוין, אבל ברגע שאנו מבינים שהספירולינה היא חד-תא, כדאי לעבוד מול גורם מקצועי, וזה מה שאנחנו עושים. מעבדות PARRY הן המתקן הגדול והמשוכלל בעולם לגידול ספירולינה.

– לספירולינה של ג'מוקה תקינה בינלאומית מהגבוהות בעולם שאינם קיימים במוצרים האחרים סביבכם. 

– הספירולינה שלנו היא לא רק בעלת תקן אורגני, היא גם Certified C.L.E.A.N.  – אישור המעיד על כך שהיא נקייה ממתכות כבדות ונבדקו תנאי גידול אורגניים קפדניים ביותר, ללא נזק לסביבה, ללא התערבויות מיותרות וללא הנדסה גנטית משום סוג שהוא. 

– הספירולינה שלנו היא גם Certified R.A.W –  מופקת תוך שמירה על שלושה עקרונות מנחים: Real , Alive, Whole. כמובן שגם תהליך הייבוש נעשה בטמפרטורה נמוכה, לשמירה על מקסימום חומרים מזינים פעילים. 

 

  • Logo 01

  • Logo 02

  • Logo 03

  • Logo 04

  • Logo 05

  • Logo 06

  • Logo 07

  • Logo 08