מה הקשר בין ספירולינה לקורונה

נכתב על ג'מוקה פורסם Uncategorized

בין אם אתם נמנים על חוששי הקורונה המסרבים להתחבק ומסתובבים עם חומר חיטוי בתיק או שאתם פחות מהנלחצים באופן כללי – דבר אחד ממש כדאי לעשות בימים אלה, ועל כך יסכימו כולם – זה הזמן לחזק את המערכת החיסונית.

איך מחזקים את המערכת החיסונית?

אנחנו בטח לא אלה שרוצים לתרום עוד קיסם למדורת ההפחדות וההיסטריה. אבל אין ספק בכך שאדם מאוזן, שחי חיים בריאים, מתעמל באופן קבוע, ללא רמות סטרס גבוהות מדי, ישן טוב ומספיק בלילה, אוכל תזונה בריאה, צבעונית (הרבה ירקות!) ומזינה – חשוף הרבה פחות למחלות.

ויש גם לא מעט צמחי מרפא ומזונות-על שתומכים ומחזקים את מערכת החיסון. המוביל שבהם הוא הספירולינה המזון המרוכז ביותר מבחינה תזונתית שקיים על פני כדור הארץ.

ספירולינה תומכת ומחזקת את המערכת החיסונית בכמה דרכים. ראשית, מדובר כאמור באצה מרוכזת מאוד מבחינה תזונתית, המעניקה לגוף שפע בלתי נתפס של ויטמינים ומינרלים, וזה לכשעצמו מאוד תומך ומחזק את הגוף.

מחקרים גם מראים שיש קשר בין צריכת ספירולינה לבין האטה ואף פגיעה ביכולתם של וירוסים להתרבות בגוף. האטה בתהליך התקדמות של מחלה מקלה על מערכת החיסון להתמודד עם התפשטות הווירוס בגוף ביתר יעילות, מה שניכר בקיצור משמעותי של משך המחלה והפחתת חומרתה.

כאשר מצליחים להיכנס לגוף שלנו מחוללי מחלה שונים כגון וירוסים, חיידקים, פטריות ועוד, המערכת החיסונית נכנסת לפעולה ומתחילה לייצר את כוחות הלחימה שלה, תאי הדם הלבנים מסוג פגוציטים, המכונים "בולענים", על שום שהם בולעים ומפרקים וירוסים, חיידקים ושאר תאים זרים. וכאן נכנסת לתמונה הספירולינה המגבירה את קצב ייצור פגוציטים, תאי המערכת החיסונית הנלחמים ומנטרלים כל גוף זר בגופנו.

בעשור האחרון מחקרים מדברים גם על יכולתה של הספירולינה להאט את קצב ההתרבות של וירוסים בגוף, החל מהרפס, שפעת ועד HIV. קצב ההתרבות המהיר של וירוסים וחיידקים בתוך הגוף מחליש את יכולת התמודדות של המערכת החיסונית. ההאטה שצריכת ספירולינה יכולה להעניק מאפשרת למערכת להתמודד ביעילות רבה יותר עם הגורם המזהם. התוצאה תהיה משך מחלה קצר יותר ובעוצמה פחותה.

מחקרים אודות ספירולינה ווירוס הקורונה מתרחשים בימים אלה במקומות שונים בעולם. עוד מוקדם לקבוע קביעות חד משמעיות אולם לאור כל מחקרי העבר אודות ספירולינה, אין ספק שהבחירה לחזק את המערכת החיסונית בימים אלה באמצעות ספירולינה, היא הבחירה החכמה.

אם אתם מכירים ואוהבים וגם צורכים את הספירולינה שלנו, זה הזמן להגביר מינון ולהקפיד לצרוך את הספירולינה בצורה כמה שיותר טבעית ופשוטה, מבלי לחמם או לבשל אותה, כדי לשמור על הפוטנטיות.

למי שלא מכיר, הספירולינה האורגנית שלנו מגיעה באבקה ובכמוסות. למי שחושש מהטעם, ניתן בהחלט לצרוך את הכמוסות.

המינון היומי האפקטיבי כרגע, לחיזוק משמעותי של המערכת החיסונית צריך לעמוד על מינימום 3 גרם ביום ואפשר גם עד 10 גרם.

עוד כמה מילים על הספירולינה האורגנית של ג'מוקה

בספירולינה יש חלבון אחד, פיקוציאנין (הוא הפיגמנט שמקנה לה את הגוון הכחול). הוא נוגד-חמצון רב עוצמה, המפחית את רמות העומס המחמצן (ROS) ואת תהליך חמצון השומנים. בנוסף הוא אנטי-דלקתי ומחזק את מנגנוני פינוי הרעלים. הנוכחות שלו היא שמסבירה את עיקר התרומה של הספירולינה לאדם.

 

הספירולינה האורגנית שלנו מכילה פיקוציאנין בכמות היסטרית (בין 15 ל-19 גרם בכל 100 גרם!)

 

הספירולינה שלנו מגיעה ממעבדות PARRY – המתקן הגדול והמשוכלל בעולם לגידול ספירולינה. התקינה הבינלאומית שלהן היא מהגבוהות בעולם. הספירולינה שלנו היא לא רק אורגנית ונקייה ממתכות כבדות (Cetified Clean) היא גם Certified Raw, כלומר כל תהליך הייבוש נעשה מתחת ל-42 מעלות.  

  • Logo 01

  • Logo 02

  • Logo 03

  • Logo 04

  • Logo 05

  • Logo 06

  • Logo 07

  • Logo 08